Lauksaimniecības dzīvnieki: Auni un aitas

Lauksaimniecība vienmēr ir bijusi ļoti svarīga sfēra cilvēces dzīvē. Runa nav tikai par iegūto pārtiku – gaļu, piena produktiem un tamlīdzīgi, bet arī par dažādiem citiem izstrādājumiem, ko iegūst tieši no lauksaimniecības dzīvniekiem.

Sheep

Aunu un aitu audzēšanai ir daudzas pozitīvās un arī negatīvās puses. Ar šo lauksaimniecības veidu nodarbojas visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā. Sākot šo darbību ir rūpīgi jāpadomā vai to vēlaties, ka to darīsiet un ar kādu mērķi esat to izlēmuši darīt. Aitas ir iespējams audzēt gan gaļas ieguvei gan arī vilnas izstrādājumu iegūšanai. Visiem ir zināms, ka no aitām var iegūt vilnu kuru tālāk var pārstrādāt dažādos vilnas izstrādājumos ko iespējams pārdot un veidot jau paralēlu biznesu.

aitas

Aitkopība ir diezgan sarežģīts bizness, jo mūsdienās vilna vairs nav tik pieprasīt, ir dažādi sintētiskie vilnas aizstājēji un tamlīdzīgi. Tāpēc daudzviet, vilnas iegūšana var nebūt pietiekoši rentabla, lai radītu peļņu. Protams, vilna ir vērtīga, bet izmaksu un pieprasījuma dēļ, daudzi vairāk pievēršas tieši gaļas produktu iegūšanai nevis vilnai.

Jāpiemin ka aitas ir vieni no vissenāk pieradinātajiem dzīvniekiem. Lauksaimniecība tās izmanto jau ļoti ilgu laiku. Mūsdienās ir daudz dažādu aitu šķirņu un atkarībā no šķirnes var mainīties arī to pielietojums lauksaimniecībā. Ir šķirnes kuras ir ļoti noderīgas tieši vilnas iegūšanai. Šo dzīvnieku vilna ir daudz dārgāka un vērtīgāka par citām, tāpēc ir izdevīgi nodoties šai nodarbei. Citas sugas ir vairāk piemērotas gaļas iegūšanai. Izvēloties pievērsties šim darbības veidam ir svarīgi izpētīt kādas šķirnes dzīvnieki ir piemērotāki konkrētajiem apstākļiem gan ģeogrāfiskajiem gan finansiālajiem.

Lopkopība nav tāds bizness kuram var pievērsties jebkurš, šeit ir nepieciešamas gan zināšanas gan arī vēlme un patika pret lauku darbiem. Ne visi ir spējīgi nodoties šāda veida dzīvei, jo tas nav pusslodzes darbs. Sākot savu saimniecību ir jārēķinās ka tas būs ļoti sarežģītu un, lai gūtu panākumus nāksies daudz mācīties un strādāt. Tas gan nenozīmē ka to nevajadzētu darīt.