Liellopu bizness

Šajā nelielajā rakstā mēs apskatīsim to, kā audzēt liellopus, lai gūtu peļņu savā saimniecībā. Nav svarīgi vai tā ir liela vai maza, jo ir svarīgi peļņa un lopu apmierinātība Jūsu saimniecībā!

Liellopu audzēšana peļņas gūšanai

LiellopiTāpat kā audzējot kazas un citu lopiņus, Jums vispirms ir jāizvēlas šķirnes, kas ir piemērotas tieši tam produktam, kuru Jūs vēlaties ražot. Ja jūs vēlaties ražotu liellopu gaļu, izvēlieties šķirnes, kas ir piemērotas tieši gaļas ražošanai, un, ja Jūs vēlaties ražot pienu, izvēlieties  šķirnes, kas ražo daudz piena. No tā izriet, ka ir nepieciešams noskaidrot un saprast, ko pats vēlaties.

Jums vajadzētu arī sagatavot zemi, kur Jūsu mājlopi var ganīties un baroties ar zaļu zāli. Vasarā nebarosi ar sauso barību. Izveidojiet arī drošu patvērumu, kur mājlopiem patverties naktīs un ziemā. Izveidojot vietu kūtī, atšķiriet buļļus no mātītēm tā, lai tiem būtu pietiekami daudz vietas, lai tie varētu brīvi pārvietoties. Tas nozīmē, ka ir mājas darbs, ko izdarīt, lai uzsāktu lopu biznesu.

Lai gūtu daudz peļņas no mājlopiem, Jums ir jāseko līdzi tirgus attīstībai. Jums ir jāveic izpēte, lai noskaidrotu, vai izdevīgāk ir pārdot savu mājlopu tiešajiem klientiem vai gaļas tirgotavām. Jūs varat arī jautāt citiem lopkopjiem Jūsu apkaimē vai meklēt informāciju internetā. Iespējams, ka lopu bizness nav priekš Jums. Nenokariet degunu. Laukos ir daudz iespējas. Jūs varat audzēt bites. Tas ir labs bizness un neprasa daudz darba. Ar to es gribēju teikt, ka Jums nebūs katru rītu 4:00 pēc Latvijas laika jāceļas un jāslauc gotiņa…