Par trušiem

trusisIr dažas lietas, kas Jums jāzina, pirms sākat trušu audzēšanu Jūsu trušu saimniecībā. Ir svarīgi būt gataviem risināt problēmas, kad tās rodas. Parasti pirmajā metienā neizdzīvo vismaz puse, bet dažreiz neviens. Bez šīm zināšanām ir viegli zaudēt drosmi.

Nosakiet iemeslu, kam Jūs vēlaties audzēt trušus, vai nu Jūs plānojat audzēt noteiktu šķirni, ražot gaļu vai ražot vilnu. Audzēšanas iemesls palīdzēs Jums izvēlēties savu sākotnējo audzējamo dzīvnieku. Daļa no dzīvnieku izvēles ir tirgus, kurā Jūs vēlaties darboties. Lai gan ir iespējams pārdot trušus kā mājdzīvniekus, mājdzīvnieku trušu tirgus ir piesātināts, un tas nedos ļoti lielu peļņu. Gaļas un kažokādas tirgi ir daudz labāki, bet tajos var būt grūti ielauzties sākumā.

Nosakiet, cik daudz vietas Jums būs nepieciešams. Dažādos tirgos var būt grūti nokļūt, Jums var būt nepieciešams turēt vairāk trušu, nekā sākotnēji plānots. Un, ja Jūs strādājat, lai uzlabotu savu ganāmpulku vai sugu, ko Jūs pārdodat citiem, Jums var nākties paturēt dažus trušus ilgāk, lai redzētu, vai tos var pievienot Jūsu vaislas krājumam.

Lai gan trušu audzēšana nav pārāk sarežģīta procedūra, Jums ir jābūt spējīgiem tikt galā ar visām problēmām, kas var rasties.