Vai cūkkopība ir ienesīgs bizness?

Cūkkopība jau no seniem laikiem ir bijis viens no veidiem kā zemnieki, lopkopji spēja ne tikai nodrošināt sev iztiku, bet spēja arī dzīvot pietiekoši labi. Gaļai vienmēr ir bijis pieprasījums un tāpēc varētu brīnīties, ja teiktu ka šāda biznesa ideja nebūt nav tā pati drošākā un stabilākā.

Runājot par cūkkopības iespējām Latvijā, jāsaka, ka jaunam uzņēmējam būtu ļoti sarežģīti sākt šāda veida darbību. Gan politisku gan dažādu citu apstākļu dēļ, ir diezgan grūti radīt cūkkopības biznesu kuru varētu saukt par pelnošu. To varam spriest no tā, ka jau esošie cūkkopji, pat tādi kas izveidojuši diezgan apjomīgas saimniecības, saskaras ar nopietnām grūtībām savas darbības turpināšanai. Daudzi to arī pārtrauc un pārdod savu saimniecību.

Cūkkopību var ietekmēt daudzi faktori kurus mēs nevaram ietekmēt. Ja ir slikta graudu raža, tas nozīmē ka barības cenas kāps un peļņa no katras cūkas samazināsies. Papildus tam, pasaulē izplatās dažādas slimības kas tieši ietekmē eksporta iespējas. Ja vēlaties veidot cūku fermu un strādāt tikai vietējā tirgū, tas var būt diezgan neveiksmīgi, jo ir grūti konkurēt ar cenām kas uzliktas importētajai gaļai. Tātad, eksports ir viens no galvenajiem faktoriem kas ietekmē peļņas apjomus.

Viens no veidiem kā ir iespējams maksimizēt potenciālos ienākumus ir apvienot cūkkopību ar kādu citu darbības veidu, piemēram labības audzēšanu. Protams, tie ir divi darbības  veidi, bet daudzas saimniecības tā strādā un šādi ir iespējams panākt maksimāli izdevīgāko rezultātu. Pat tad, ja rodas sarežģījumi un zaudējumi vienā jomā, tas vēl var nenozīmēt bankrotu.

Jauniem darboņiem šajā jomā būtu pagrūti sākt darbu, īpaši tad, ja viss jāsāk no nulles. Iespēja ir iegādāties jau esošu fermu un turpināt darbu tur. Lai kā arī būtu, cūkkopība ir viena no vērtīgākajām nozarēm, jo gaļa vienmēr ir veikalu plauktos. Vai spēsiet šo biznesu padarīt par pelnošu ir atkarīgs gan no ārējiem apstākļiem gan no jūsu pašu darba spara, apņēmības un spējas rast veidus kā attīstīties.