Vai liellopu audzēšana ir ienesīgs bizness?

Jau sen senos laikos, liellopu audzēšana ir bijusi viena no primārajām cilvēku nodarbēm. Laikam ejot daudz kas ir mainījies, bet pieprasījums pēc gaļas joprojām ir milzīgs. No tā varam secināt, ka liellopu audzēšana ir ienesīgs bizness. Tajā pašā laikā ir jāsaka, ka modernajā pasaulē ir daudz grūtāk radīt pietiekoši ienesīgu saimniecību, lai patiešām to varētu nosaukt par ienesīgu biznesu.

LiellopiLiellopu audzēšana, vismaz Latvijā, lielākoties ir ģimenes bizness. Vairāk pat  dzīvesveids ko cilvēki piekopj jau vairākās paaudzēs un nu to dara jau kā biznesu. Šodien ir ļoti daudz noteikumu un prasību, tāpat arī valsts noteiktu ierobežojumu kas apgrūtina mazo saimniecību darbu. Tā rezultātā, radīt jaunu biznesu liellopu audzēšanā ir diezgan sarežģīti. Jau strādājošas saimniecības var turpināt darbu pielāgojoties prasībām, vai pārtraukt darbību, neatkarīgi no lēmuma, agrākos laikos, liellopu audzēšana bija daudz ienesīgāka.

Latvijā nav tik milzīgu liellopu fermu kā citviet pasaulē. Mūsu gaļa, lielākoties tiek importēta no ārzemēm. Vietējiem lopkopjiem ir diezgan pagrūti konkurēt ar lētāko gaļu no citām valstīm. Tomēr tas nav šķērslis, lai apņēmīgākie to darītu un spētu nodrošināt pietiekamu peļņu.

Ņemot vērā minētos faktorus, varam secināt ka ienākt šajā biznesā var būt pagrūti, bet jau esošie lopkopji spēj darboties gana veiksmīgi. Viņiem nav nepieciešams ņemt ātros kredītus internetā vai tos ir nepieciešams reti. Protams, ja ir nepieciešams ātrais kredīts, tad labāk izvēlēties pirmo kredītu bez maksas te. Jāatceras ka lielākais šķērslis jaunu darboņu ienākšanai šajā jomā ir izmaksas ar kurām ir jāsaskaras sākot šo darbību. Ir nepieciešami ne tikai paši lopi, ir nepieciešama zeme, telpas, inventārs, barība un tā ir tikai tehniskā puse. Tāpat ir nepieciešamas daudzas atļaujas un jāveic pārbaudes, lai varētu nodarboties ar liellopu audzēšanu.

Savā ziņā varam teikt ka, kā dzīves veids tas var būt ienesīgs, jo ir iespējams atpelnīt ieguldīto un nopelnīt iztikai. Taču radīt taustāmu peļņu var būt ļoti sarežģīt, bieži vien pat neiespējami. Latvijā uz šo biznesu nevajadzētu skatīties kā uz veidu, kā kļūt bagātiem. Tam gan nebūtu jābūt par šķērsli tiem, kas ir izlēmuši pievērsties lopkopībai.