Vai trušu audzēšana ir ienesīgs bizness?

Katrs no mums vēlas attīstīt savu biznesu. Mēs visi vēlamies kaut ko savu, būt savi priekšnieki tāpēc cenšamies radīt savas idejas un tās realizēt. Protams, ne visi to tiešām dara, ne visiem ir īstā ideja un apņēmība to realizēt.

Trušu audzēšana ir viens no veidiem kā vara censties nopelnīt, veidot un attīstīt savu biznesu. Uzreiz jāpiemin ka trušu audzēšana nav gluži kas tāds, kam var pievērsties jebkurš, jo šis bieznes nav, vismaz iesākumā noteikti nebūs, pārāk ienesīgs.

Trušu audzēšana var būt ļoti dažādi. Trušus var audzēt gan kaušanai gan pārdošanai, pārošanai un tūrismam. Lielākā daļa uzņēmēju kuri ar trušu audzēšanu nodarbojas dara visu pa druskai vai vismaz daļu no monētā. Ņemot vērā ka ir dažādas trušu sugas, arī to izmantošana biznesā var būt dažāda. Ir retākas trušu šķirnes kuras var audzēt arī vilnas iegūšanai. No šīs vilnas iespējams izgatavot dažādus vilnas izstrādājumus un tas var būt papildus ienākumu avots.

trusis

Latvijā trušu audzēšana nav ļoti izplatīta, bet ir uzņēmīgi cilvēki kas tam ir pievērsušies, bet tā ir vairāk kā sirds lieta vai nejauši izveidojies plāns, nevis iepriekš izplānots biznesa modelis. Atšķirtībā no daudziem citiem biznesa veidiem, šeit ienākumi var būt salīdzinoši nelieli. Bet, pievēršoties tam nopietni var radīt arī gana lielu peļņu.

Ļoti izdevīgi ir apvienot trušu audzēšanu ar tūrismu. Truši ir mīlīgi un cilvēki labprāt to apskata un paglāsta. Līdz ar to, radot ne tikai trušu audzētavu, bet arī interesantu un sakoptu vietu tūristiem ir iespējams radīt daudz apjomīgāku biznesu. Trušu audzēšanu var lieliski apvienot ar atpūtu laukos. Varat piedāvāt dažādus citus pakalpojumus un aktivitātes, trušus saglabājot kā centrālo apskates objektu, bet var rasties situācija ka pelnāt ar citām lietām vairāk.

Trušu audzēšana nav kas tāds, kam var vienu dienu vienkārši pievērsties nedomājot par sekām. Šeit nebūs lielas bagātības jau pirmajā gadā, bet to var izveidot par pietiekošu ienākumu avotu, lai nenāktos pārlieku satraukties par nākotni.